Tom Lanoye De meeste gedichten

    20.99

    De meeste gedichten - Tom Lanoye

    Tom Lanoye staat bekend als auteur van verfilmde romans (Sprakeloos en Het goddelijke monster), bekroonde toneelklassiekers (Ten oorlog en Koningin Lear) en spraakmakende polemieken (Doén! en Revue Lanoye).
    Als dichter scheert hij al jaren even hoge toppen. De meeste gedichten brengt zijn beste verzen in één band bijeen.

    De bundels In de piste en Hanenstaart mochten daarbij niet ontbreken. Maar ook vele verspreid verschenen en onbekend gebleven verzen worden hier samengebracht, samen met zijn vroege satirische dichtwerk, zijn frivole schotschriften als eerste stadsdichter van Antwerpen en zijn ingrijpende bewerkingen van oorlogsgedichten uit de Eerste Wereldoorlog.



    Zo speel ik veel personen in mijn eentje
    en geen voelt zich voldaan noch recht gedaan.
    Maar wat het is, dat ik ook ben: noch ik,
    noch enig mens die mens is en niets meer,
    kan ooit tevreden zijn met iets, totdat
    hij vrede neemt met dit: de mens is niets.


    Tom Lanoye (1958) woont en werkt in Antwerpen en Kaapstad. Hij schreef zowel het Boekenweekgeschenk (Heldere hemel, 2012) als het Poëziegeschenk (Vrij— wij?, 2019) en ontving voor zijn oeuvre zowel de Gouden Ganzenveer als de Constantijn Huygensprijs.
    lees meer

    Specificaties

    AuteursTom Lanoye
    Soort artikelPoezie
    Uitvoering boekPaperback
    Aantal pagina's312
    UitgeverPrometheus
    Jaar van uitgifte2019
    ISBN9789044639254
    bekijk alle specificaties

    Reviews

    Dit artikel heeft nog geen reviews

    Laat je verrassen

    Ontvang de laatste acties, nieuwe mode en persoonlijke tips in je mailbox.

    toegevoegd aan winkelmandje!

    kies je maat